Izvor: S media, 28.Jun.2009, 17:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Protestuju malinari iz Arilja
Udruženje Vilamet iz Arilja, koje okuplja proizvođače malina, organizovalo je protesni skup zbog nezadovoljavajuće otkupne cene ovog voća
Proizvođači malina smatraju da država nije pokazala nikakvu brigu, jer su još pre četiri godine tražili formiranje Nacionalnog saveta za malinu.
Međutim, kako kažu u Udruženju, sve je ostalo samo na zahtevu, a od izvoza maline i država bi umesto 120 miliona evra, mogla da zaradi četiri puta više novca, kada bi ovo voće u izvoz odlazilo kao prerađen proizvod.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.












