Izvor: B92, 22.Maj.2003, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Protest dela zaposlenih u Ministarstvu odbrane
Beograd -- Organizacija Asocijacije slobodnih i nezavisnih sindikata u Ministarstvu odbrane SCG protestovala je u četvrtak zbog toga što pojedinim civilima u tom Ministarstvu nije povećana plata kada i ostalim profesionalnim pripadnicima Vojske i Ministarstva. U saopštenju se navodi da oko 1.200 civila u Sektoru za civilnu odbranu nije dobilo povećanje od 10 odsto koje za ostale zaposlene u oružanim snagama i Ministarstvu važi od 1. aprila. Sindikat je zato, u otvorenom pismu ministru >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << odbrane, zatražio prijem kod Borisa Tadića.
Međutim, deo zaposlenih u Ministarstvu odbrane koji su protestovali danas zato što ima plate nisu povećane, nema zakonsko pravo na to povećanje, rekli su agenciji Beta dobro obavešteni izvori. Isti izvor navodi da su ta lica preuzeta od bivšeg Saveznog ministarstva za odbranu i da im se zarade obračunavaju po republičkim, a ne saveznim propisima iako rade u Ministarstvu odbrane SCG.













