Proizvođači kafe traže akcizne markice

Izvor: B92, 16.Feb.2016, 13:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Proizvođači kafe traže akcizne markice

Beograd -- Pro­iz­vo­đa­či ka­fe u Sr­bi­ji tra­že da im dr­ža­va do­zvo­li is­ti­ca­nje ak­ci­zne mar­ki­ce na pro­iz­vo­di­ma.

To bi mo­glo da bu­de re­še­nje za po­če­tak su­zbi­ja­nja šver­ca i bor­be sa ne­lo­jal­nom kon­ku­ren­ci­jom.

Procene su da je oko 20% tržišta kafe u sivoj zoni, da su gubici proizvođača, ali i države zbog toga ogromni. Zbog nelegalne trgovine budžet je, prema nekim procenama, godišnje >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << oštećen više miliona evra. I pored evidentnog gubitka u Ministarstvu finansija ovakvu meru za sada ne razmatraju, ali su za Politiku

rekli da se "takva mogućnost u nekom narednom periodu ne isključuje”.

"Ako već plaćamo porez na ime akciza ne vidimo razlog da i ne ističemo akciznu markicu na naš proizvod, kao što to čine drugi proizvođači akcizne robe", kaže Andrej Bele, generalni direktor "Grand” kafe.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.