Izvor: B92, 27.Mar.2013, 19:48 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Privredna saradnja Srbije i Iraka
Beograd -- Srpski ministar Sulejman Ugljanin i guverner iračke provincije Misan Ali Daud Lazim potpisali su zajedničku izjavu o privrednoj saradnji dve zemlje.
Srbija i Irak su dogovorili saranju u u industriji, poljoprivredi, trgovini, građevini, zdravstvu, obrazovanju, nauci, kulturi i energetici. Predviđeno je i osnivanje zajedničkog komiteta za privrednu saradnju.
Dogovor je rezultat dvondnevne posete predstavnika nekoliko srpskih kompanija koje je predvodio ministar >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Ugljanin i sastanaka koje su imali sa iračkim privrednicima.
Kopredsednik Komiteta sa srpske strane biće zamenik ministra Esad Salihović, a sa iračke savetnik guvernera Lazima za ekonomska pitanja Kamil Č. Hatem.
Ostali članovi Komiteta biće poznati za sedam dana od potpisivanja. Delegacija s ministrom na čelu sutra nastavlja posetu Iraku odlaskom u Basru, saopštila je Vlada Srbije.
Privredna saradnja Srbije i Iraka
Izvor: Akter, 27.Mar.2013
Srpski ministar Sulejman Ugljanin i guverner iračke provincije Misan Ali Daud Lazim potpisali su zajedničku izjavu o privrednoj saradnji dve zemlje






