Izvor: B92, 30.Maj.2014, 10:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Privatni kapital ulazi u odbranu
Peking -- Kina će dozvoliti investicije privatnih kompanija u sektoru odbrane, javila je danas agencija Sinhua.
Vlasti u Kini preduzeće mere koja će omogućiti ulaganja u vojnu opremu, a koje se odnose na lakši pristup tržišu, pojednostavljivanje procedura odobrenja i mehanizma određivanja cena, saopštilo je odeljenje za naoružanje Narodnooslobodilačke vojske Kine.
Navodi se i da je to odeljenje pokrenulo sajt za vojnu nabavku.
Odeljenje za naoružanje kineske vojske nastojaće da osigura konkurentnost i ohrabri privatne kompanije da učestvuju u istraživanjima, proizvodnji i održavanju vojne opreme.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.








