Izvor: B92, 21.Okt.2008, 12:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Prihod Termi Čatež 23,63 mil. ,
Ljubljana -- Slovenačka kompanija Terme Čatež je za prvih devet ovogodišnjih meseci ostvarila 23,63 miliona evra prihoda ili 6,3% više nego u istom razdoblju prošle godine.
Ostvareno je 4,2 odsto više noćenja ili ukupno 539,7 hiljada. U strukturi ukupnih noćenja udeo stranih turista iznosi 39 odsto, s ostvarenih gotovo 210,6 hiljada u devet meseci ove godine i porastom od 10,1 odsto.
Terme Čatež, koje posluju sa šest hotela, kampom i apartmanima u Čatežu, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Mokricama i Kopru, nedavno su otvorile i obnovljenu i proširenu zimsku Termalnu rivijeru, u koju je ukupno uloženo 6,4 miliona evra.
Novoobnovljena zimska Termalna rivijera u Termama Čatež sa površinom od 2.300 metara kvadratnih je najveći pokriveni bazenski kompleks u Sloveniji. Od ukupnog iznosa za njenu izgradnju 24 odsto je sufinansirano sredstvima Evropskog fonda za regionalni razvoj.






