Izvor: Mondo, 01.Jul.2017, 14:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Predsednik: Država nije hladnjačar, ne pravi cenu
Država nema mogućnost da značajno utiče na hladnjačare oko cene maline, ističući da cena zavisi od hladnjačara i cena na tržištu, a ne od države, kaže predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Foto: Guliver/Getty Images/Thinkstock
Vučić je rekao da svake godine imamo istu priču i da mu je žao što pojedini mediji pokušavaju da vrše pritisak na državu koja u tom slučaju ništa ne može.
A šta ćemo sa kajsijama?
Upitao je na >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << osnovu čega je moguće subvencionisati maline, i da li posle treba dati proizvođačima kajsija novac, koji imaju nižu cenu zbog dobrog roda. "Hoćemo li svake godine pomagati finansijski i šta je sa drugim proizvođačima. Najlakše je udarti čekićem po glavi države i govoriti da je ona kriva. To je ostalo od samoupravljanja da postoji ćup iz kojeg se uzima sve. Ne postoji taj ćup, o njemu govore samo oni koji nisu razmišljali o zdavom sistemu", poručio je Vučić.
"Da li mislite da država ima novca da plaća kada nisu očekivane cene", upitao je Vučić.
Rekao je da kada su dobre cene niko ništa ne kaže, a kada su loše onda je kriva država.
Kazao je da je spreman da primi svakog i čeka na suncu da čuje za šta je u slučaju malina kriva država.
Ukazao je da je nemoguće da država stopira uvoz maline, da zabrani ono što tražimo od drugih da omoguće našoj malini.
"Koja država će da uveze našu malinu ako zabranimo uvoz", upitao je Vučić.
Naveo je da imamo već veće cene, ali ona nije zadovoljavajuća za malinare, podsećajući da je bila 120, a da se popela na 160.
"Pratim cene jer me to zanima. U susedstvu su cene značajno niže", podvukao je on.
Srpski malinari ogorčeni, protest na Vidovdan
Upitao je kada se dogodilo u Srbiji da je neko štrajkovao, a da se nije govorilo da je država kriva, te se tražile veće plate i penzije.
Proizvođači malina su u sredu protestovali u Arilju i drugde jer je otkupna cena malina upola niža nego prošle godine i, ukoliko im država ne pomogne, najavili su "blokadu hladnjača".
Srpskim malinarima niko ne veruje
Cena maline-nije do države, već do tržišta
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 01.Jul.2017
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas da država nema mogućnost da značajno utiče na hladnjačare oko cene maline, ističući da cena zavisi od hladnjačara i cena na tržištu, a ne od države...On je rekao da svake godine imamo istu priču i da mu je žao što pojedini mediji pokušavaju...















