Povećan izvoz rakije iz Šumadijskog i Pomoravskog okruga - od ljute 814.000 evra više

Izvor: SrbijaDanas.com, 09.Dec.2019, 10:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Povećan izvoz rakije iz Šumadijskog i Pomoravskog okruga - od "ljute" 814.000 evra više

Najviše, oko dve trećine, izvezeno je na tržišta SAD i Australije

Proizvođači alkoholnih pića Šumadijskog i Pomoravskog okruga, ove godine su izvezli 75 odsto više proizvodnje, u odnosu na isti period lane, a vrednost izvoza je 814.000 evra, izjavio je predsednik Regionalne Privredne komore (RPK) za Šumadiju i Pomoravlje Predrag Lučić.

, izjavio je Lučić.

Srbija, posebno Šumadija i Pomoravlje, imaju velike potencijale za proizvodnju rakije, srpskog >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << tradicionalnog pića, i RPK će podržati destilerije u tom poslu, u cilju povećanja konkurentnosti i prepoznatljivosti proizvoda, brendiranja teritorije i proširenja turističke privrede Šumadije i Pomoravlja, istako je Lučić.

On je podsetio na "Veče čudesnih ukusa", koja je održana u martu, na kome je predstavljeno sedam vrsta rakija i pre dva dana završen "Šumadijski festival rakije", na kome se predstavilo 35 proizvođača rakija Srbije, održanih u Kragujevcu.

Lučić je istakao da je Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede dalo rešenje za "Šumadijsku šljivovicu", prvu rakiju u Srbiji koja će imati oznaku geografskog porekla, a na tržištu će se pojaviti 2021. godine.

Nastavak na SrbijaDanas.com...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.