Povećan izvoz SAD Iranu

Izvor: S media, 21.Jun.2009, 15:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Povećan izvoz SAD Iranu

Iran je potrošio duplo više sredstava na uvoz iz SAD tokom prvih nekoliko meseci ove godine, od dolaska predsednika Baraka Obame na vlast, nego u istom periodu 2008. godine, pokazuju podaci američkog Instituta za ekonomska istraživanja.

Kako navodi agencija Asošiejted pres, to ukazuje da uprkos

trgovinskim sankcijama i napetim odnosima dve zemlje ipak posluju

jedna sa drugom.

SAD su izvezle robu u vrednosti od 96 miliona dolara Iranu od januara
>> Pročitaj celu vest na sajtu S media << />
do aprila ove godine, dok je američki izvoz Iranu u istom periodu

2008. iznosio 51 milion dolara, a 2007. godine 27 milion dolara, prema

podacima američke vlade koje je pripredio Medjunarodni institut za

strateška ekonomska instraživanja u Holioku, u državi Masačusets.

Medju vodećim izvoznim artiklima ove godine su soja, žito, i lekovi

i drugi medicinski proizvodi, što sve spada u humanitarne proizvode

koji su oslobodjeni trgovinskih sankcija SAD.

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.