Izvor: S media, 21.Jun.2009, 15:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Povećan izvoz SAD Iranu
Iran je potrošio duplo više sredstava na uvoz iz SAD tokom prvih nekoliko meseci ove godine, od dolaska predsednika Baraka Obame na vlast, nego u istom periodu 2008. godine, pokazuju podaci američkog Instituta za ekonomska istraživanja.
Kako navodi agencija Asošiejted pres, to ukazuje da uprkos
trgovinskim sankcijama i napetim odnosima dve zemlje ipak posluju
jedna sa drugom.
SAD su izvezle robu u vrednosti od 96 miliona dolara Iranu od januara
>> Pročitaj celu vest na sajtu S media << />
do aprila ove godine, dok je američki izvoz Iranu u istom periodu
2008. iznosio 51 milion dolara, a 2007. godine 27 milion dolara, prema
podacima američke vlade koje je pripredio Medjunarodni institut za
strateška ekonomska instraživanja u Holioku, u državi Masačusets.
Medju vodećim izvoznim artiklima ove godine su soja, žito, i lekovi
i drugi medicinski proizvodi, što sve spada u humanitarne proizvode
koji su oslobodjeni trgovinskih sankcija SAD.






