Izvor: S media, 28.Sep.2012, 21:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Poskupljuje hleb

Vlada Srbije odlučila je da maloprodajna cena vekne od brašna T -500 može iznositi do 48,5 dinara, iako su proizvođači tražili da ta cena bude 54 dinara.

Radi obezbeđivanja redovnog snabdevanja i zaštite tržišta, Vlada je usvojila Uredbu prema kojoj su proizvođači hleba obavezni da proizvedu i stave u promet hleb od brašna T-500 u količini od najmanje 40 odsto dnevne proizvodnje hleba.

Trgovci su, takođe, obavezni da u strukturi dnevne nabavke svih >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << vrsta hleba imaju najmanje 40 odsto hleba od brašna T-500, a za nepoštovanje ove uredbe predviđene su kazne i do dva miliona dinara.

Do sada je na snazi bila uredba bivše vlade po kojoj je cena te vrste hleba bila ograničena na 44 dinara.

Kako je navedeno u saopštenju, Vlada je ovlastila Republičku direkciju za robne rezerve da izvrši naturalnu razmenu do 40 hiljada tona merkantilnog kukuruza za tovnu stoku sa primarnim proizvođačima.

Pariteti u naturalnoj razmeni su 8,77 kilograma merkantilnog kukuruza za kilogram tovnih svinja i 8,89 kilograma merkantilnog kukuruza za kilogram tovne junadi. Cilj ove odluke je da se pomogne očuvanje stočnog fonda u Srbiji.

(RTS)

Nastavak na S media...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.