Izvor: S media, 08.Jul.2010, 17:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Poskupele akcije i evro
Svetske akcije su danas poskupele, dok je evro dostigao dvonedeljni maksimum prema niskoprinosnom dolaru, jer investitori očekuju da će polugodišnji rezultati poslovanja velikih kompanija biti povoljni.
Šef odeljenja za trgovinu akcijama britanske kompanije "Hargrivs lansdaun" Ričard Hanter ističe da su najnoviji pozitivni tonovi sa Volstrita oko bilansa korporacija u drugom tromesečju podgli raspoloženje investitira.
On smatra da situacija u bankarskom sektoru >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << možda i nije tako loša kao što se ranije strahovalo.
Pozitivnija poslovna klima nego prethodnih dana uticala je da globalni inedks akcija MSCI ojača 0,7 odsto, na najviši nivo od početka protekle sedmice, dok je isto toliko uvećan i opšti indikator kretanja cena deonica koji pravi kompanija Tompson-Rojters.
Prema podacima agencije Tompson-Rojters, zarada 500 kompanija, čije hartije od vrednosti se listiraju u okviru indeksa Standard i purs, trebalo bi da je uvećana tokom prošlog kvartala 27,1 odsto, nakon što je "odskočila" visokih 58,3 procenta u prva tri ovogodišnja meseca.
Panevropski indeks akcija FTSEurofirst 300 napredovao je blizu jedan odsto, nakon što su osetno uvećane cene deonica kompanije "A.P. Moler-Maersk", danskog lidera u naftnoj industriji i brodogradnji.
Akcije na tržištu takozvanih brzo rastućih privreda uvećane su više od jedan odsto, dok su cene terminskih deonica na Volstritu bile "stabilne", prenela je agencija Blumberg iz Njujorka.






