Izvor: Blic, 26.Sep.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Popović: Potrebna mala korekcija cene struje

Ministar energetike i rudarstva Srbije Aleksandar Popović izjavio je danas da je sadašnja cena struje, koja u proseku iznosi 4,86 evro-centa po kilovat-satu nedovoljna za funkcionisanje Elektroprivrede Srbije (EPS) i da je potrebna „mala korekcija” - do pet evro-centi.



Ta korekcija je potrebna da bi EPS imao dovoljno novca za regularno funkcionisanje i za sva potrebna investiciona održavanja, rekao je Popović Televiziji B92, ističući da je cena struje u Srbiji daleko niža nego u svim zemljama regiona, osim Makedonije.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.