Polovna garderoba: Za koliko novca možete da se obučete od glave do pete

Izvor: NaDlanu.com, 30.Avg.2013, 12:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Polovna garderoba: Za koliko novca možete da se obučete "od glave do pete"

Oni koji priželjkuju da nose markiranu garderobu, a ne mogu da je priušte, spas nalaze u prodavnicama polovne robe. Zbog krize i niskih zarada, kupovina novih modela garderobe postala je nedostižna za najveći broj građana Srbije. Zato su građani počeli da se snabdevaju polovnom odećom, upola jeftinijom u "sekend hend" radnjama, koja stiže iz evropskih metropola, pišu "Novosti".

U poslednje četiri godine otvoren je veliki broj prodavnica korišćene robe koje su u razvijenim >> Pročitaj celu vest na sajtu NaDlanu.com << zemljama odavno „hit“. Mada ne postoje precizni podaci, prema grubim procenama, godišnje se najmanje 500 do 600 tona takve robe dopremi iz različitih evropskih država u Srbiju, najviše iz Austrije, Nemačke, Italije, Holandije i Engleske.Prodavnice polovne robe svakodnevno se otvaraju širom zemlje i prete da ugroze tradicionalno povoljne kineske radnje. Tako se, recimo, bermude „tom tejlor“ mogu kupiti za 600 dinara, bluze „H&M“ po 400, „Zarine“ pantalone za 590, a „levis“ farmerke po 999 dinara..."Naši ljudi se okreću jeftinijim, a istovremeno daleko kvalitetnijim stvarima, od onih koje nam stižu sa Istoka. Za 1.000 dinara, kada su kod nas akcije, možete da se obučete 'od glave do pete'. Svakodnevno nam nude robu iz evropskih metropola. Čak i oni bolje stojeći građani sve više se oblače u našim prodavnicama", tvrdi Snežana Braković, prodavačica u jednoj „sekend hend“ radnji. U oglasima se svakodnevno nudi „polovna garderoba“ od 1-2,5 evra po kilogramu. Sudeći prema cenama u maloprodaji, to je vrlo isplativ „biznis“. Kada su se novinari "Novosti" javili na neki do tih oglasa, rekli su nam da je skuplje „ako se roba bira“: tada cena po kilogramu dostiže i do 6-7 evra."Nudimo i letnju i zimsku garderobu, mahom iz Nemačke, a cena je od jednog evra po kilogramu. Imamo i nove jakne, koje nudimo za 1.300 dinara, a na popustima cena im je upola niža. Zabluda je da se u našim prodavnicama oblače samo siromašni potrošači. Mnogo je i onih sa dubljim džepom koji znaju šta je kvalitet. Svi hoće da nose polovnu garderobu, sa relativno poznatom markom i odličnog kvaliteta", objašnjava Zoran Vojinović, dugogodišnji prodavac „na veliko“ takve robe u Beogradu. (Izvor: Večernje novosti)

Nastavak na NaDlanu.com...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NaDlanu.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NaDlanu.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.