Izvor: B92, 24.Feb.2003, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Počeo izvoz srpske junetine u EU

Beograd -- Ministarstvo poljoprivrede Srbije saopštilo je u ponedeljak da je Grčkoj isporučena "prva količina" junećeg mesa, čime su "otvorena vrata" za izvoz te vrste mesa u Evropsku Uniju prvi put posle 1992. godine. U saopštenju se ističe da Srbija ima pravo da u ovoj godini u EU izveze blizu 10.000 tona junećeg mesa mesa i ukoliko sva ta količina bude izvezena izvoz će premašiti uvoz poljoprivtrednih proizvoda. Kako se ističe, cena junetine u EU je na nivou cena u Srbiji i to će biti motiv da se na osnovu narudžbi iz instranstva krene u organizovani tov junadi.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.