Izvor: S media, 24.Jun.2009, 15:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Počela proizvodnja Vespi u Vijetnamu
Italijanski Pijadjio otvorio je prvu fabriku u Vijetnamu sa ciljem produkcije 100.000 svojih čuvenih skutera Vespa ove godine.
Pogon u koji je uloženo 30 miliona dolara praviće Vespe sa motorima od 125 i 150 kubnih santimetara, saopštio je italijanski proizvodjač motocikala.
Prošle godine u Vijetnamu je prodato 17.000 Vespi. Sa 87 miliona stanovnika Vijetnam ima više od 20 miliona motocikala, većinom Hondi i drugih japanskih modela.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.











