Plenković: Dačić je poznat po tome što je neuspješan šlager pjevač

Izvor: SEEbiz.eu, 02.Maj.2018, 23:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Plenković: Dačić je poznat po tome što je neuspješan šlager pjevač

ZAGREB - Nakon sjednice Predsjedništva i Nacionalnog odbora HDZ-a Andej Plenković potvrdio je da Hrvatska neće povući veleposlanika iz Srbije nakon što je ministar obrane Damir Krstičević proglašen nepoželjnim u Srbiji.

Na pitanje hoće li odgovoriti na izjavu srbijanskog ministra vanjskih poslova Ivice Dačića da je "Hrvatska bila saveznica Hitlera, a Srbija nije", Plenković je kazao da odbacuje takvu "skandaloznu retoriku".

"Razmotrili smo tematiku jučer >> Pročitaj celu vest na sajtu SEEbiz.eu << i danas. Hrvatska je odgovorna država i želimo otvoriti nove stranice suradnje sa svim susjednim zemljama. Odlučno odbacujemo skandaloznu retoriku jednog ministra vanjskih poslova koji je poznat po tome da je neuspješan šlager pjevač i mi se na takve izjave ne želimo osvrtati, nego voditi europsku politiku, politiku suradnje sa svima koji uvažavaju civilizacijske i europske standarde", kazao je Plenković i potvrdio da neće biti povlačenja veleposlanika iz Srbije.

Komentirao je i današnje usmeno izjašnjavanje Hrvatske i Slovenije pred EK o slovenskoj tvrdnji da Hrvatska odbijanjem primjene arbitražne odluke krši europsko i međunarodno pravo.

"Zadovoljni smo s onim što je hrvatski tim predstavio. Prema našem stavu, nema govora o kršenju europskog prava. Pozivam Sloveniju da bilateralnim putem riješimo to pitanje, poseanje za ovim putem smatram da će za njih biti neuspješno", kazao je Plenković.

"Najzrelije i najjednostavnije je da riješimo problem na bilateralan način. Ona ne treba opterećivati izvrnse odnose dvaju naroda i zemalja. Naša ponuda je na stolu, pričekajmo kraj slovenskih izbora. Što se tiče svih pravnih radnji poduzeli smo sve što je u našoj moći", kazao je Plenković.

Nastavak na SEEbiz.eu...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SEEbiz.eu. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SEEbiz.eu. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.