Izvor: B92, 02.Mar.2011, 19:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pavičić: Promene ili sunovrat
Kopaonik -- Počasni predsednik kompanije Tarket Nikola Pavičić kaže da postojeći model rasta privrede Srbije, ne može više da se primenjuje, jer on vodi u sunovrat.
Postojeći model rasta mora da se "demontira" i da se uspostavi novi, koji će favorizovati proizvodnju za izvoz, kako je to najavio premijer Cvetković, rekao je Pavičić.
U novom konceptu razvoja Srbije do 2020. definisani su prioriteti - jačanje izvoza, energetike, poljoprivrede i izgradnja infrastrukture, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << bez koje srpska privreda ne može da funkcioniše, podseća on.
"Sad je potpuno jasno šta treba da radimo. Problem je, ono što mene najviše plaši, to što je u sprovođenju novog koncepta razvoja potrebna politička volja i dogovor da se on sprovede u delo", ocenio je Pavičić.
Strah stranaka da će izgubiti vlast na izborima u proteklih 10 godinu jako puno je koštao Srbiju, ali sada je došlo vreme da se napravi konsenzus vodećih političkih partija za sprovođenje novog koncepta razvoja, ocenio je Pavičić.












