Izvor: B92, 14.Feb.2008, 17:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pančevac prodat za 181 mil. dinara
Beograd -- Novinsko-izdavačko preduzeće "Pančevac" iz Pančeva prodato je danas na aukciji u Novom Sadu za 181 milion dinara.
Pančevac je prodat za 181 milion dinara, 14 puta većoj ceni od početne
"Pančevac" je kupila Cvijeta Marković iz Beograda, ali njen zastupnik nije želeo da daje daje izjave novinarima nakon aukcije. Preduzeće je prodato po 14 puta većoj ceni od početne.
Na aukciji je učestvovao i konzorcijum zaposlenih u "Pančevcu", >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kao i konzorcijum koji je ranije već kupio nekoliko lokalnih nedeljnika iz Vojvodine, a predstavljao ga je Nenad Rončević.
Preduzeće "Pančevac" izdaje istoimeni nedeljnik i u njemu je zaposleno 26 radnika,
Na aukciji je prodato i poljoprivredno preduzeća "Dolovo" koje je za 113 miliona dinara kupio Branislav Zzeželj.
Pored staje za muzne krave, prasilišta i silosa, "Dolovo" sa 126 zaposlenih poseduje i 678 hektara poljoprivrednog zemljišta.
Mile Jovičić kupio je po početnoj ceni od 74,7 miliona dinara poljoprivredno preduzeće Kupusina iz Novog Kneževca, koje je specijalizovano za uzgoj tovljenika i prasadi i poseduje 358 hektara poljoprivrednog zemljišta.
Njegov zastupnik na današnjoj aukciji rekao je novinarima da novi vlasnik planira da unapredi stočarsku i primarnu poljoprivrednu proizvodnju, ali i da poveća broj zaposlenih, kojih je trenutno osam.
Prodaja poljoprivrednog kombinata "Sombor", poljoprivrednog preduzeća Pobeda iz Vladimirovca i građevinskog preduzeća "Marko Orešković" iz Apatina proglašene su za neuspele.
Prodaje ugostiteljsko-trgovinskog preduzeća Putnik i Fabrike montažnih i prostornih elemenata iz Bačke Topole odložene su za 14. mart, kada će Agencija za privatizaciju organizovati narednu aukciju u Novom Sadu.









