Ovakva fabrika spasla bi Srbiju

Izvor: B92, 05.Sep.2014, 11:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ovakva fabrika spasla bi Srbiju

Američki proizvođač električnih automobila "Tesla motors" u Nevadi će izgraditi najveću fabriku za proizvodnju litijumsko-jonskih akumulatora na svetu.

Fabrika će biti vredna pet milijardi dolara, izjavio je guverner te američke savezne države Brajan Sandoval.

Pomenuta fabrika će, prema njegovim rečima, doneti privredi Nevade skoro 100 milijardi dolara u narednih 20 godina, zaposliće direktno 6.500 radnika i još 16.000 njih indirektno i povećati bruto domaći >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << proizvod Nevade za četiri odsto, prenosi agencija Frans pres.

"Dogovor sa 'Tesla motorsom' će izmeniti Nevadu zauvek, pomažući otvaranje na hiljade novih radnih mesta i 'ulivajući' milijarde dolara u našu privredu", rekao je guverner na ceremoniji s direktorom 'Tesle' Elonom Muskom.

On je dodao da je ovo istorijski dan za Nevadu, kao i da će po izgradnji fabrike, to biti najveća i najnaprednija fabrika akumulatora na svetu.

Nevada se nadmetala s još četiri države - Kalifornijom, Teksasom, Novim Meksikom i Arizonom, u tome da bude domaćin 'Tesline' fabrike a po postizanju dogovora s 'Teslom' obećala je paket poreskih olakšica, vredan 1,25 milijardi dolara, u narednih 20 godina.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.