Izvor: S media, 06.Apr.2010, 17:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Oko 38 odsto Rusa redovno koristi Internet
Više od trećine Rusa, tačnije 38 odsto njih, redovno koristi Internet, pokazalo je najnovije istraživanje najstarije ruske agencije za ispitivanje tržišta VCIOM.
Prema tom istraživanju, broj Rusa koji koriste Internet svakodnevno raste - u 2006. godini svega 22 odsto njih je koristilo svetsku elektronsku mrežu, ali tek nekoliko puta mesečno.
Broj onih koji nikada ne koriste Internet smanjen je u medjuvremenu sa 76, na 60 odsto.
Internet se i dalje >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << najčešće koristi za rad ili učenje, ali broj onih koji "izlaze na Mrežu" u te svrhe opada (sa 77 u 2006. godini, na 58 odsto danas). Broj onih koji koriste Mrežu da dopisivanje je skočio sa 42 odsto u 2008, na 51 odsto danas.
Dodatne informacije i vesti na Internetu traži 48 odsto Rusa, za komunikaciju im Internet služi u 39 odsto slučajeva, dok 38 njih koristi Internet da bi slušalo muziku, gledalo filmove ili čitalo knjige. Njih 28 odsto traži na Mreži ljude sa kojima može da razmeni mišljenje i stavove, 21 odsto se igra, a 12 procenata kupuje.
Tek pet odsto ispitanih priznalo je da na Internetu traži erotske sajtove.
Najveći broj Rusa koristi Internet od kuće (82 odsto), svega 13 procenata njih izlazi na Mrežu na poslu, dok je najmanji broj onih koji za to koriste Internet kafee - svega jedan procenat.
Istraživanje je obavljeno 27. i 28. marta u 140 gradova u 42 ruska regiona, na 1.600 ispitanika.








