Ograničiti dio uvoza zbog deficita

Izvor: Capital.ba, 21.Apr.2017, 11:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ograničiti dio uvoza zbog deficita

TUNIS, Tunis će ograničiti jedan dio uvoza da bi riješio pitanje trgovinskog deficita, izjavio je premijer Josef Šahed. Šahed je rekao da će ograničavanjem uvoza Tunis zaštititi rezerve za spoljnu trgovinu, usljed naglog pada vrijednosti tunišanskog dinara u odnosu na evro. “Nagli pad vrijednosti dinara je najbolji pokazatelj deficita, sa kojim moramo da se suočimo”, rekao je Šahed. On je dodao da nema potrebe za panikom, jer Tunis ima dosta nepotrebnog uvoza, koji može da se ograniči. Trgovinski deficit Tunisa je zbog uvoza porastao za 57 odsto i trenutno iznosi 1,68 milijardi dolara u prvoj četvrtini 2017. godine. Srna

Nastavak na Capital.ba...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Capital.ba. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Capital.ba. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.