Od maja krediti za početnike

Izvor: B92, 15.Apr.2009, 10:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Od maja krediti za početnike

Beograd -- Ministarstvo ekonomije Srbije je najavilo da će prvi krediti za početnike (start up) biti odobreni početkom maja.

Agencija za mala i srednja preduzeća i Fond za razvoj su od 11. marta, kada je raspisan konkurs, primili oko hiljadu zahteva za te kredite za započinjanje posla.

Svi zahtevi za kredit koji budu podneti do 16. aprila biće razmotreni do kraja meseca, a odobravanje će početi u maju. "Presek podnetih zahteva praviće se svakog dvadesetog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u mesecu, a krediti će biti odobravani početkom narednog meseca sve dok u budžetu bude bilo sredstava", navodi se u saopštenju.

Najniži iznos kredita za početnike bez hipoteke je 500 hiljada dinara, a najviši 1,3 miliona dinara. Kamatna stopa iznosi jedan odsto na godišnjem nivou. Rok otplate kredita je od tri do pet godina, sa periodom počeka do dvanaest meseci.

Prema podacima Ministarstva ekonomije, za kredite za početnike ove godine izdvojeno je četiri milijarde dinara, od čega 3,1 milijarda dinara iz budžeta, a oko 0,9 milijarde dinara po osnovu naplate rata iz prethodnih godina.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.