Očekujemo još veća ulaganja

Izvor: GdeInvestirati.com, 31.Maj.2015, 16:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Očekujemo još veća ulaganja

BEOGRAD - Premijer Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da budžetski deficit u maju iznosi 5,2 milijardi dinara, a bilo je planirano 19 milijardi

"Ukupan deficit u prvih pet meseci iznosi 24,5 milijardi dinara a planirano je bilo 91 milijarda", rekao je Vučić tokom posete farmaceutskoj kompaniji Hemofarm u Vršcu.

Prema njegovim rečima, finansijski pokazatelji su bolji nego što je bilo predviđeno u pregovorima sa Međunarodnim monetarnim fondom.
>> Pročitaj celu vest na sajtu GdeInvestirati.com << />
"Sve je širi prostor za nove investicije i za povećanje prihoda", kazao je Vučić, koji je danas prisustvovao otvaranju novog pogona za pravljenje ampula u Hemofarmu.

Vučić je rekao da je Srbiji potrebno još više investicija poput one koje je dala nemačka Štada grupa, a koja u Srbiji zapošljava 2.123 radnika, od čega u Vršcu 1.700.

"Očekujemo još veća ulaganju u Hemofarm", kazao je Vučić i dodao da bi voleo da Štada grupa i svoju proizvodnju iz Temišvara prebaci u Srbiju.

Farmaceutska kompanija Hemofarm iz Vršca danas je otvorila novi pogon za proizvodnju ampula i na taj način obeležila 55. godina rada.

U novom pogonu radiće 50 ljudi, a vrednost investicije 4,37 miliona evra. U objekatu površine 600 kvadratnih metara, obavlja se ; kompletna proizvodnja od pripreme rastvora, punjenja, do pakovanja finalnog proizvoda.

Očekuje se da u 2015. godini bude proizvodeno 25 miliona ampula, a 2016. 60 miliona. Maksimalan kapacitet pogona je 70 miliona ampula.

Oko 85 odsto proizvodnih kapaciteta namenjeno je za izvoz, najviše u Rusiju, kao i zemlje Evropske unije, zatim na tržišta Iraka, Libije, zapadnog Blakanskog i domaće tržište.

"Prijateljstvo je prijateljstvo, ali posao je posao", rekao je premijer.

Generalni direktor Hemofrma Ronald Ziliger rekao je da je Štada grupa do sada uložila 150 miliona evra u Hemofarm, dok su ove godine planirana ulaganja od 22 miliona.

"Radimo vredno da ova srpska kompanija bude značajna ne samo u Evropi nego i u svetu", kazao je Ziliger i zahvalio premijeru i Vladi Srbije na podršci istakavši da je Vučić prvi premijer koji u poslednjih 20 godina obilazi kompanije.

Nastavak na GdeInvestirati.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GdeInvestirati.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GdeInvestirati.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.