Obrok za 30 minuta oborio rekord prodaje

Izvor: S media, 13.Dec.2010, 15:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Obrok za 30 minuta" oborio rekord prodaje

Najnovija knjiga popularnog britanskog kuvara Džejmija Olivera postala je najbrže prodavan naslov svih vremena van svere beletristike, prenosi Bi-Bi-Si (BBC).

Oliverov kuvar "Obrok za 30 minuta", namenjen prvestveno osobama koje se dosad nikada nisu latile varjače ili nemaju puno vremena za kuvanje, prodat je u 735.000 primeraka za samo 10 sedmica - u proseku u 10.500 primeraka dnevno.

Moda lokalnih proizvoda medju kuvarima u SAD

Na osnovu >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << ove knjige, koja sadrži 50 recepata za "brzu večeru", snimljena je i serija koja je emitovana na TV stanici Čanel 4.

Samo u poslednjoj sedmici, Oliverova knjiga je prodata u više od 100.000 primeraka, za razliku od drugoplasirane Ginisove knjige svetskih rekorda koja je prodata u nešto više od 50.000 primeraka.

Tanjug

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.