Izvor: B92, Beta, 13.Mar.2010, 12:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Objavljen tender za prodaju PIM
Beograd -- Agencija za privatizaciju objavila je tender za prodaju imovine beogradskog preduzeća za vodne puteve "Ivan Milutinović" (PIM) u restrukturiranju.
Minimalna cena iznosi 16,55 miliona evra, a pravo učešća na tenderu imaju kompanije koje se bave izgradnjom hidrograđevinskih objekata, što je pretežna delatnost PIM-a, zatim saobraćajem unutrašnjim vodnim putevima, vađenjem kamena ili šljunka i peska, uz uslov je da im je prihod u 2008. godini bio veći od 30 >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << miliona evra.
Rok za dostavljanje zahteva za otkup tenderske dokumentacije po ceni od deset hiljada evra je 16. april, a za za slanje obavezujućih ponuda 14. maj. Kupac PIM-a će imati obavezu da nastavi delatnost preduzeća u narednih pet godina i investira deset miliona evra.
Socijalnim programom, koji će morati da potpiše budući vlasnik, predviđeno je da u naredne tri godine ne bude otpušten niko od 442 radnika.
Postupak privatizacije PIM-a pokrenut je 2005. godine, kada je Vlada Srbije uvela privremene mere u to preduzeće zbog velikih dugova, ali je prekinut 2008. godine jer menadžment preduzeća nije prihvatio program restrukturiranja koji je ponudio privatizacioni savetnik.






















