Izvor: B92, 24.Mar.2008, 19:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Novosadski sajam" čeka tender
Novi Sad -- Tender za prodaju Novosadskog sajma biće objavljen u drugoj polovini aprila.
Direktor Novosadskog sajma Aleksandar Andrejević izjavio je i da aktuelna politička situacija u zemlji neće bitnije uticati na proces privatizacije te sajamske kuće.
Mada je ranije bilo najavljeno da će tender biti objavljen krajem ovog meseca, Agencija za privatizaciju je taj rok produžila za oko mesec dana, rekao je Andrejević novinarima i naglasio da to nikako neće >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << poremetiti privatizacioni proces.
"Započet proces privatizacije nastavlja se prema planu i po isteku predviđenih rokova, ponude bi trebalo da budu otvorene posle 15. juna", istakao je on i dodao da je veoma dobro što strani partneri, sajmovi u Veroni i Lionu, pokazuju veliko interesovanje za učešće u privatizaciji Novosadskog sajma.
Pokrajinski sekretar za privredu Siniša Lazić i Andrejević su potpisali sporazum o saradnji Izvršnog veća Vojvodine i Novosadskog sajma, prema kojem će ove godine iz budžeta pokrajine biti izdvojeno 15 miliona dinara za ostvarivanje programa pokrajinskih organa i institucija na sajamskim priredbama i u prostorima te kuće.







