Izvor: Blic, 11.Sep.2002, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Novi naftovod kroz Srbiju

Novi naftovod kroz Srbiju

BUKUREŠT (Tanjug) - Vlade SRJ, Rumunije i Hrvatske su juče na ministarskom nivou potpisale protokol o osnivanju sistema međudržavnog transporta nafte Konstanca-Pančevo-Omišalj. Naftovod će prolaziti preko teritorije Rumunije, Jugoslavije i Hrvatske i povezivati naftni terminal na Crnom moru kod Konstance sa naftnim terminalom na Jadranskom moru kod Omišlja, sa mogućnošću produženja do Trsta i povezivanja na naftnu magistralu Panalpina, što znači efikasan pristup Evrope kaspijskoj nafti. Naftovod će imati dužinu od 1.200 kilometara i transportovaće godišnje deset miliona tona nafte, od kojih će šest miliona tona koristiti Jugoslavija, Rumunija i Hrvatska.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.