Izvor: B92, 16.Dec.2010, 19:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Novi kovački centar u "Krušiku"
Valjevo -- Ministar odbrane Dragan Šutanovac otvorio je u valjevskom "Krušiku" novi kovački centar vredan 4,5 miliona evra.
Centar su zajednički finansirali država preko Javnog preduzeća "Jugoimport SDPR" i "Krušik".
Šutanovac kaže da će država tokom 2011. nastojati da potpuno obnovi tehnlogiju u novom kovačkom centru Krušika, ali i da investira u obnovu raketnog programa, čiji je nosilac u bivšoj Jugoslaviji bio upravo "Krušik".
Obnovom kovačnice >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << uštedeće se oko šest miliona dolara, koliko se do sada trošilo na uvoz košuljica za mine iz Bugarske i BiH.
U "Krušiku” je od 2008. otvoreno oko 200 novih radnih mesta, pa on sada zapošljava 1.650 radnika.








