Novartis kupuje američku Koteru

Izvor: Vesti-online.com, 25.Dec.2009, 07:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Novartis" kupuje američku "Koteru"

Švajcarska farmaceutska kompanija "Novartis" objavila je da kupuje američku biotehnološku kompaniju "Kotera" (Cothera), a pazar bi mogao da dostigne cenu od 620 miliona dolara.

"Novartis" će u prvo vreme izdvojiti 120 miliona dolara kako bi došao u posed svih akcija "Kotere" koje su u opticaju, preneli su francuski mediji, navodeći kao rok prvo tromesečje 2010. godine.

Čitava transakcija, koja bi kasnije uključila i druge akcije američke firme, omogućiće "Novartisu" >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << da dođe u posed leka protiv teške dekompenzovane srčane insuficijencije, "relaksina", koji je trenutno u trećoj fazi ispitivanja.

Taj proizvod, koji bi mogao da bude odobren 2013. godine, upotpunio bi paletu "Novartisovih" kardiovaskularnih lekova.

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

"Novartis" kupuje američku "Koteru"

Izvor: SrbijaNet.rs, 25.Dec.2009

Švajcarska farmaceutska kompanija "Novartis" objavila je da kupuje američku biotehnološku kompaniju "Kotera" (Cothera), a analitičari procenjuju da bi suma mogla da dostigne 620 miliona dolara. "Novartis" će u prvo vreme izdvojiti 120 miliona dolara kako bi došao u posed svih akcija

Nastavak na SrbijaNet.rs...

Novartis kupuje američku Cotheru

Izvor: EMportal, 25.Dec.2009

Švajcarska farmaceutska kompanija Novartis objavila da kupuje američku biotehnološku kompaniju Cothera, a analitičari procenjuju da bi suma mogla da dostigne 620 miliona dolara.

Nastavak na EMportal...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.