Izvor: Blic, 28.Mar.2002, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Novaković: NIS kupuje Beopetrol
Novaković: NIS kupuje Beopetrol
BEOGRAD (Tanjug) - Ministar rudarstva i energetike Srbije Goran Novaković izjavio je juče Tanjugu da se u tom ministarstvu razmatra mogućnost da NIS bude uključen u posao privatizacije 'Beopetrola', drugog po veličini prometnika naftnih derivata kod nas. On je rekao da se zalaže za to da 'NIS kupi ‘Beopetrol’', jer je to 'dobra ideja'. - Problem je u tome što su pare od privatizacije 'Beopetrola' preko potrebne budžetu, ali, s >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << druge strane, to je dobra i profitabilna firma i ko je bude kupio, dobro će uložiti novac - istakao je Novaković.
Govoreći o sukcesiji i odnosima s hrvatskom kompanijom INA, Novaković je, uz opasku da je 'još rano' govoriti o detaljima razgovora koji se vode s predstavnicima iz Hrvatske, istakao da su na tasu vage za podelu imovine, s jedne strane 'Jugoslovenski naftovod' i 200.000 tona zaplenjene srpske nafte, a s druge - 'Beopetrol'.










