Izvor: B92, 05.Dec.2013, 11:16 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nezaposlenost u Francuskoj - 10,5 %
Pariz -- Stopa nezaposlenosti u Francuskoj u trećem tromesečju ove godine porasla je na 10,5 odsto, dostigavši najviši nivo od kraja 1997.
Stopa nezaposlenosti u trećem kvartalu u Francuskoj je porasla za 0,1 odsto u odnosu na prethodno tromesečje a za 0,6 odsto na godišnjem nivou, saopštio je Zavod za statistiku Francuske
Rast nezaposlenosti u ovom tromesečju nije razočaravajući, jer je manji od prognoziranog nivoa od 10,6 odsto. U četvrtom tromesečju očekuje >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << se stabilizacija nezaposlenosti.
Iako je nezaposlenost u oktobru blago smanjena, broj radno aktivnog stanovništva bez posla dostigao je rekordnih 3,27 miliona.
Nezaposlenost među mladima životnog doba od 15 do 24 godine stabilizovana je u trećem tromesečju na godišnjem i tromesečnom nivou, i iznosila je 24,5 odsto.
Svaki deseti radno aktivni Francuz u dobi od 25 do 49 godina je nezaposlen, dok je nezaposlenost među populacijom preko 50 godina osam odsto.
















