Nešto manji neto profit Grupe Ina

Izvor: B92, 31.Mar.2008, 20:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nešto manji neto profit Grupe Ina

Zagreb -- Grupa Ina je objavila da je prošle godine ubeležila neto profit od 869 miliona kuna, odnosno 119 miliona evra.

Prodaja na stranim tržištima je povećana devet odsto, na 1,28 milijardi evra

Profit je za 1,6 odsto manji nego godinu dana ranije, saopštila je hrvatska naftna kompanija koja je u 2007. ostvarila neto prihod od prodaje od 3,67 milijardi evra, za nešto više od deset odsto veći nego 2006. godine.

"Ina je zadržala snažnu tržišnu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << poziciju u Hrvatskoj i povećala udeo na najvažnijem izvoznom tržištu - BiH. Neto dobit grupe u 2007. smanjena je zbog višeg iznosa korporativnog poreza", kaže Tomislav Dragičević, predsednik Uprave Ine.

U revidiranom i konsolidovanom finasijskom izveštaju objavljenom na sajtu Zagrebačke berze kompanija navodi da su prihodi iz Inine osnovne delatnost porasli prošle godine za 9,5 odsto, na 3,7 miliona evra dok su rashodi na tom segmentu porasli 9,7 odsto, na 3,5 miliona.

Neto prihod od prodaje povećan je zahvaljujući rastu prodaje, od 2,5 odsto kod rafinerijskih proizvoda, 16 odsto kod prirodnog gasa i 20 odsto kod sirove nafta, kao i većim prodajnim cenama.

Inina prodaja na hrvatskom tršištu porasla je 11 odsto, na 2,25 milijardi evra i u ukupnom prihodu od prodaje učestvuje sa gotovo 64 odsto. Prodaja na stranim tržištima je povećana devet odsto, na 1,28 milijardi evra.

Lane su porasle i ukupne obaveze Ine, za 20 odsto, na 1,5 milijardi evra, a rast je posledica većeg kreditnog zaduženja, navodi se u saopštenju.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.