Nemci preuzimaju ruski ponos?

Izvor: Vesti-online.com, 03.Dec.2017, 18:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nemci preuzimaju ruski ponos?

Nemački proizvođač automobila Folksvagen pregovara o kupovini udela u ruskom proizvođaču lakih komercijalnih vozila GAZ-u.

Kako su nedavno preneli pojedini ruski mediji, VW je otkupio sva prava na "zaboravljeni" ruski brend Moskvič na period od pet godina. Do sada nije saopšteno o kolikom udelu ili vrednosti se pregovara, izjavilo je za Rojters pet izvora koji su želeli da ostanu anonimni.

GAZ je deo Basic Element grupacije koju vodi ruski milijarder Oleg Deripaska. >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << I Gaz i Basic su odbili da komentarišu, dok je potparol VW-a rekao da ne komentariše spekulacije na tržištu.

"Postoje razgovori, pokušava se da se postigne sporazum. Deripaska već dugo traži partnera, a VV nema ruskog partnera", rekao je jedan dobro pozicionirani izvor u ovoj industriji.

Još jedan dobro obavešten izvor u automobilskoj industriji, dva izvora finansijskog tržišta i druga osoba koja je upoznata sa ovim pitanjem takođe je rekla da su razgovori u toku. Jedan od izvora rekao je da odluka o veličini predložene prodaje akcija još nije doneta.

Izvor blizak VW-u takođe je potvrdio da su razgovori u toku, ali je rekao da mogućnost nemačke grupe da preuzme ulogu u GAZ-u nije jedina stvar koja se razmatra.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.