Nemačka srećna zbog Amerike

Izvor: S media, 01.Avg.2011, 17:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nemačka srećna zbog Amerike

Nemačka vlada pozdravila je danas postizanje dogovora demokrata i republikanaca u Sjedinjenim Američkim Državama o podizanju gornje granice državnog zaduživanja.

Ovakav stav je izneo portparol vlade u Berlinu, koji je ipak odbio da komentariše detalje sporazuma.

Obama dobio "rođendanski poklon"

Sa druge strane, nemačko bankarsko udruženje BdB je opreznije reagovalo na vesti iz SAD, prenela je novinska agencija Rojters.

"Politički >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << konflikt čini samo jedan aspekat problema. Sad je važno pozabaviti se dubljim ekonomskim problemima koji su povezani sa nivoom zaduženosti", izjavio je Mihael Kemer čelnik BdB.

SAD: Konsenzus ili bankrot

Kemer je istakao kako je "potrebno dugoročno efikasno rešenje, pomoću kojeg prihodi i potrošnja američke vlade mogu ponovo da budu dovedeni u ravnotežu".

Predsednik Barak Obama izjavio je kasno u nedelju uveče u Vašingtonu da je sa vođama Predstavničkog doma i Senata, dva doma Kongresa SAD postignut dogovor o podizanju granice zaduživanja zemlje koja je ranije utvrđena na 14,3 biliona dolara

"Harli-Dejvidson" se vraća na put uspeha

Time treba da bude sprečena situacija da Obamina administracija dođe u situaciju da ne može da ispunjava svoje finansijske obaveze.

(Tanjug)

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.