Negativna kretanja indeksa Beogradske berze

Izvor: S media, 14.Jul.2009, 16:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Negativna kretanja indeksa Beogradske berze

Indeksi Beogradske berzi danas su zabeležili negativna kretanja - BELEX15 je pao za 0,39 odsto, na 534,74 indeksna poena, a opšti indeks BELEXlajn za 0,71 odsto, na 1.111,62 poena, saopštila je Berza.

Trgovanjem akcijama preduzeća ostvareno je 27.720.400 dinara, a realizovano je kroz 213 transakcija.

Inostrani investitori su u prometu akcija učestvovali sa 43,36 odsto, uz podjednak udeo u kupovini i prodaji.

Po rastu cena prednjače akcije "Simpa" iz >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << Vranja (6,00 odsto), "Galenika Fitofarmacija" iz Zemuna (4,41 odsto) i "AIK banka" iz Niša (2,60 odsto).

Hartijama te niške banke je ostvaren najveći dnevni promet od 4.956.005 dinara. Slede beogradske firme "Agrobanka", sa 3.642.120, "Imlek", sa 3,36 miliona i "Energoprojekt holding", sa 2.191.210 dinara.

Najveći pad cene su pretrpele akcije "Dunav osiguranja" i "Jubmes banke" iz Beograda, za 8,33, odnosno 6,52 odsto, "Alfa plama" iz Vranja, za 4,60 i "Metals banke" iz Novog Sada, za 4,15 odsto.

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.