Nećemo zatvarati fabrike, biće dovoljno gasa i struje

Izvor: B92, 08.Sep.2022, 13:33

"Nećemo zatvarati fabrike, biće dovoljno gasa i struje"

Mađarska neće zatvarati fabrike zbog nedostatka energenata i imaće dovoljno gasa i struje, izjavio je danas premijer Mađarske Viktor Orban.

On je dodao da se ta zemlja neće suočavati sa nedostatkom energenata i da to "nije obećanje, već činjenica", dodao je Orban.

"Kompanije koje planiraju da investiraju i proizvode u Mađarskoj, uvek će imati dovoljno energije za taj posao", naglasio je Orban, prenosi agencija MTI.

Takođe, mađarska vlada planira >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da zbog poskupljenja cena energenata smanji potrošnju gasa za 25 odsto u javnim ustanovama i kompanijama, izuzev u bolnicama i socijalnim ustanovama, rekao je danas šef osoblja premijera Viktora Orbana.

Gergelji Guljaš je takođe apelovao na potrošače da štede na gasu i struji, dodajući da će vlada regulisati cene drveta kako bi domaćinstva mogla da plate po podnošljivim cenama uoči grejne sezone, preneo je Rojters.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.