Izvor: Blic, 12.Feb.2007, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Najveće penzije u Beogradu

Najveće penzije u Beogradu

Više od 700.000 penzionera, korisnika Fonda PIO, primilo je za decembar penziju manju od 14. 285 dinara. To je prosek za ovaj mesec. Među njima je i 312.000 najstarijih, čiji je decembarski ček bio tanji od 8.857 dinara (oko 110 evra).

Sume između prosečne penzije i 21.500 dinara dobilo je oko 330.000 penzionera, a između 21.500 i 35.000 dinara oko 150.000 korisnika ovog fonda. Primanjima većim od 35.000 dinara moglo se pohvaliti tek >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << nešto više od 25.000 ljudi sa platnog spiska Fonda koji je u decembru brojao 1.267.574 imena.

Svaki četvrti penzioner sa ovog spiska živi u Beogradu, gde je, inače, u poređenju sa drugim gradovima prosečna penzija i najveća - 17.579 dinara. Sledeći po proseku primanja su Novosađani - 16.552 dinara, zatim Pančevci - 14.965, dok su na začelju penzioneri u Gnjilanu i Novom Pazaru sa decembarskim prosecima od 9.534, odnosno 10.410 dinara (niskom proseku u Novom Pazaru najviše doprinosi činjenica da je u ovom gradu veliki broj invalidskih penzionera).

Inače, penzioner sa prosečnim primanjima lane je mesečno dobijao 13.406 dinara, što je za 8.300 manje od prosečnih radničkih primanja. I povećanje koje su najstariji dobili tokom prošle godine bilo je znatno manje od povećanja plata zaposlenih. Naime, prosečna decembarska penzija bila je veća od januarske za samo 1.871 dinar, dok su decembarske plate nadmašile januarske za 10.076 dinara.

R. M.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.