Izvor: B92, 15.Apr.2013, 17:34 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Najveće odmorište na Balkanu u Nišu
Niš -- Gradonačelnik Niša Zoran Perišić najavio je da će u tom gradu biti izgrađeno najveće odmorište na Balkanu.
Kako prenosi niški "City radio", na zemljištu sa leve strane auto puta Beograd - Niš, u produžetku motela "Nais", na površini od 7 hektara, planira se izgradnja najvećeg odmorišta na Balkanu. Osim parkinga i pratećih sadržaja, na ovoj lokaciji planirana je i izgradnja stanice Hitne pomoći i restorana "Mekdonalds".
Gradsko veće usvojilo je predlog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << o izgradnji odmorišta ”Trupale“, sa leve strane auto puta Beograd – Niš, u produžetku motela "Nais", na zemljištu površine 7 hektara. Ovo odmorište bilo bi najveće na Balkanu i pretežno namenjeno strancima koji putuju kroz Srbiju.
Portal “eKapija” navodi da još uvek nije poznato ko je investitor, osim da je iz Beograda.
“Investitor iz Beograda želi da počne sa investicijom što pre. Osim sigurnog parkinga i pratećih sadržaja, prema potpisanom protokolu, na ovoj lokaciji planirana je i izgradnja jedne stanice Hitne pomoći, gde bi investitor donirao jedno vozilo. Očekujem da u toku ove godine započne izgradnja na ovoj lokaciji”, najavio je gradonačelnik Niša Zoran Perišić.
On je dodao i da je poznati svetski lanac restorana brze hrane "Mekdonalds" pokazao interesovanje za otvaranje objekta na toj lokaciji.
“Video sam kako izgleda plan, a to je zaista veliko zemljište koje počinje pre naplatnih rampi i završava značajno iza naplatnih rampi. Prilaz bi bio kod benzinske pumpe Naftne industrije Srbije", naveo je on.
Ukoliko bi se izgradio jedan ovakav ”uslužni centar“ to bi bio veliki plus za grad Niš, a i omogućio bi otvaranje novih radnih mesta.
Kako bi se ovaj projekat realizovao, neophodno je da se završe urbanističko-građevinske procedure, a na poslednjoj sednici gradskog veća članovi su jednoglasno utvrdili Predlog odluke o izradi Plana detaljne regulacije odmorišta "Trupale" tip II – levo na prostoru infrastrukturnog koridora autoputa E-75, deonica Beograd-Niš.












