Na neke kriza ne utiče

Izvor: S media, 08.Jun.2009, 22:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Na neke kriza ne utiče

Devizne rezerve grupe zemalja poznate kao BRIK (Brazil, Rusija, Indija i Kina) iskazane u dolarima su prošlog meseca osetno uvećane, iako već u dužem razdoblju politički prvaci te grpacije javno zahtevaju ukidanje monopola američke valute u svetskim finansijama.

Američka agencija Blumberg navodi da su zemlje BRIK u maju uvećale spoljne rezerve za više od 60 milijardi dolara, uprkos najvećoj globalnoj ekonomskoj krizi od kraja Drugog svetskog rata.

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.