Na čelo srpskih puteva? Ne razmišljam

Izvor: B92, 12.Jun.2015, 13:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Na čelo srpskih puteva? Ne razmišljam"

Marko Blagojević kaže da ne razmišlja o prelasku na drugu funkciju dok ne bude siguran da imamo dobar sistem za upravljanje rizicima od elementarnih nepogoda.

Upitan o navodima medija da mu je lično premijer Aleksandar Vučić ponudio da rukovodi preduzećem koje će nastati spajanjem "Koridora" i "Puteva Srbije", direktor vladine Kancelarije za pomoć i obnovu poplavljenih područja Marko Blagojević nije to želeo da kometariše.

"Bez obzira na to da li je ponude >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << bilo ili ne, pred nama je trenutno ogroman posao kada je reč o preventivi od elementarnih nepogoda i radimo na tome da Srbija bude bezbedna od elementarnih nepogoda koje će nas sigurno ponovo zadesiti. Pitanje je samo kada če nas zadesiti i koliko ćemo mi u tom trenutku za to biti spremni", kaže Blagojević za Tanjug.

Navodeći da je urađen program prevencije, da se radi na akcionom planu i novom zakonu o upravljanju rizicima, kao i da, prvi put nakon više od tri decenije, Srbija danas ima organizovan i sistemski pristup resavanju problema izloženosti riziku od dejstva prirode, Blagojević ističe da je taj posao za njega prioritet i da za sada ne razmišlja o drugoj funkciji.

"Onog trenutka kada bude gotov novi zakon o upravljanju rizicima od elementarnih nepogoda, utemeljen novi sistem i počne izvodjenje radova na izgradnji novih objekata za zaštitu od poplava, zašta je do sada obezbeđeno 70 miliona evra, mogu da razmišljam o novom poslu", rekao je Blagojević.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.