Na Jadranu zatvoreno 155 objekata

Izvor: B92, 17.Avg.2013, 11:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Na Jadranu zatvoreno 155 objekata

Poreska uprava hrvatskog Ministarstva finansija od početka juna na jadranskoj obali privremeno je zatvorila 155 ugostiteljskih objekata.

Objekti su zatvoreni zbog kršenja odredbi Zakona o fiskalizaciji u prometu gotovinom.

Kako prenosi Hina, najviše ugostitelja dobilo je privremenu zabranu obavljanja svoje delatnosti u Dubrovniku - njih 49, a najčešći razlog bio je neizdavanje računa.

Sledi Rijeka s 28 izrečenih zabrana za rad ugostiteljskih objekata, i to >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << najčešće zbog neplaćanja dospelih obaveza poreza i doprinosa.

U Splitu je od početka juna izrečena privremena zabrana rada za 24 ugostiteljska objekta, u Pazinu za 18, u Šibeniku za 13, u Gospiću za 12, u Zadru za 11, a kao razlozi i za ugostitelje iz ovih gradova uglavnom se navodi neizdavanje računa, ili neplaćanje dospelih obaveza, ili, pak, neevidentiranje prometa.

Isti izvor podseća i da su mediji ovih dana izvestili da je zbog nepravilnosti u gotovinskom poslovanju zatvoren poznati hvarski klub "Carpe diem", kao i šibenska Hacienda.

Na pitanje Hine koji su poreski obveznici dobili privremenu zabranu rada, Poreska uprava je odgovorila da nije u mogućnosti da navede njihove nazive, jer je dužna da, u skladu s Opštim poreskim zakonom, čuva kao poresku tajnu sve podatke koje poreski obveznik iznosi u poreskom postupku.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.