Izvor: S media, 13.Mar.2011, 11:17 (ažurirano 02.Apr.2020.)
NIS: Od gubitaša do profitera
Naftna industrija Srbije (NIS) je za dve godine jake krize od 57 milijardi dinara gubitka stigao do profita od 16,5 milijardi dinara, a to je postigla zahvaljujući, pre svega, medjunarodnom timu menadžera koji se ne zasniva na političkim principima, već na standardima profesionalizma, izjavio je Kiril Kravčenko, generalni direktor te rusko-srpske kompanije.
Ulazak "Gaspromnjefta", kao većinskog partnera, u vlasničku strukturu NIS-a doneo je i promenu menadžerskog >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << tima koji je izabran po strogo profesionalnim kriterijumima.
Pozitivne tendencije počele su da se naziru već 2009. godine, 2010. ih je učvrstila, a rezultati 2011, prve godine s otvorenim tržištem, umnogome će zavisiti ne samo od nas, već i od makroekonomskih faktora i od regulatornih uslova, istakao je Kravčenko u intervjuu sutrašnjoj "Politici".
Kravčenko je podsetio da je lane ukupan pad tržišta bio oko dva odsto, a za 2009. godinu procene su različite - od dva do sedam odsto za domaće tržište, ali već 2010. prestao je NIS da gubi udeo tržišta, što mu se dešavalo deset godina unazad, štaviše, u godini krize njegov udeo je malo povećan.
"Tu pozitivnu dinamiku čuvamo i od početka ove godine", dodao je on.
Kravčenko je rekao da se velika pažnja posvećuje se i borbi protiv korupcije.
"Osim toga, s obzirom na to da smo imali višak zaposlenih, što nam je takodje predstavljalo dodatne troškove, sproveli smo 'Program 750' - socijalni pristup smanjenju broja zaposlenih uz isplatu odredjene nadoknade", dodao je on.
Tanjug
Kravčenko: Profesionalni menadžment za uspeh NIS-a
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 13.Mar.2011
NOVI SAD -..Naftna industrija Srbije (NIS) je za dve godine jake krize od 57 milijardi dinara gubitka stigao do profita od 16,5 milijardi dinara, a to je postigla zahvaljujući, pre svega, međunarodnom timu menadžera koji se ne zasniva na političkim principima, već na standardima profesionalizma,...
NIS se oporavio od gubitka
Izvor: Mondo, 13.Mar.2011
Naftna industrija Srbije (NIS) je za dve godine jake krize od 57 milijardi dinara gubitka stigao do profita od 16,5 milijardi dinara.



