Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 15.Jul.2016, 19:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
NBS: Niska inflaciona očekivanja
Finansijski sektor u Srbiji očekuje da će međugodišnja inflacija u junu 2017. godine biti na nivou od 2,5 odsto, dok privreda predviđa da će ona iznositi 2,0 procenta, pokazala je anketa Narodne banke Srbije o inflacionim očekivanjima.
Inflaciona očekivanja finansijskog sektora za godinu dana unapred se više od dve i po godine kreću u granicama cilja Narodne banke Srbije (četiri odsto plus/minus 1,5 procenat), objavila je NBS.
Istovremeno, i finansijski sektor >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << i privreda u prognozama za dve godine unapred (za jun 2018) očekuju takođe nisku i stabilnu inflaciju - bankari od 2,8 odsto, a privreda dva odsto.
Usidrena inflaciona očekivanja doprinose povećanju efikasnosti monetarne politike u održavanju niske, stabilne i predvidive inflacije u srednjem roku, poručuju iz NBS.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...





















