Izvor: Nezavisne Novine, 14.Jan.2015, 16:38 (ažurirano 02.Apr.2020.)
NASA: Nije bilo curenja amonijaka
KEJP KANAVERAL - NASA je danas saopštila da nije bilo curenja amonijaka u Međunarodnoj svemirskoj stanici /MSS/.
U saopštenju se navodi da nije utvrđeno curenje amonijaka, ali je posada prijavila povećanje pritiska u sistemu hlađenja.
Ruska svemirska agencija /Roskosmos/ saopštila je ranije da je došlo do curenja amonijaka u američkom segmentu MSS-a, podsjeća TASS.
U saopštenju je navedeno da je toksični amonijak iscurio iz klima-uređaja u vazduh u američkom >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << segmentu orbitalne stanice.
Ovaj dio MSS-a sada je izolovan, a svih šest članova posade - troje Rusa, dva Amerikanca i jedna Italijanka - su bezbjedni i nalaze se u ruskom modulu stanice.
Nastavak na Nezavisne Novine...










