Izvor: B92, 13.Apr.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
N. Pazar: Četvrti dan štrajka
Novi Pazar -- Oko 50 radnika holdinga "Vojin Popović" iz Novog Pazara već četvrti dan štrajkuje u upravnoj zgradi.
Oni traže od nadležnih usvajanje plana reorganizacije tog preduzeća u stečaju. Radnici zahtevaju od uprave i nadležnih da se usvoji plan reorganizaciju firme, omogući njen izlazak iz stečaja i sprovede privatizacija aukcijskom prodajom. Štrajkači su upozorili da neće odustati od zahteva sve dok ih nadležni ne ispune.
Od uvođenja stečaja, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pre više od godinu dana, bez posla je u tom holdingu ostalo oko 300 zaposlenih.
Imovina "Vojina Popovića" procenjena je na 15 miliona evra, a kako radnici tvrde, dugovi prema poveriocima pet puta su manji, tako da postoje realni uslovi da firma opstane.
Jedan od radnika tog holdinga Muhamed Đerlek rekao je danas agenciji Beta da se "pojedini radnici osećaju loše i da im je zdravstveno stanje pogoršano".
"Neke radnice su već iscrpljene toliko da više ne mogu da sede već samo leže, ali su ipak odlučne da istraju u svom protestu. Naš duh nije oslabio za ova četiri dana, on je sve jači i jači", rekao je Đerlek.
On je ponovio da su predstavnici lokalne vlasti u Novom Pazaru obećali da će posredovati u pregovorima radnika sa Agencijom za privatizaciju, kako bi osigurali opstanak preduzeća.
Kompanija "Vojin Popović" iz Novog Pazara u sastavu ima ribnjak, domaću radinost, klanicu i trgovinu.










