Izvor: B92, 24.Maj.2003, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Moguće poskupljenje hleba

Beograd -- Hleb bi u narednih dvadesetak dana mogao da poskupi za pet dinara po vekni. Predsednik Unije privatnih pekara Đorđe Ilić, kaže za B92 da je problem u cenama pšenice i brašna, i da bi najbolje rešenje bilo da država reaguje iz robnih rezervi. "Došlo je do povećanja cene pšenice na tržištu, što će imati za posledicu povećanu cenu hleba. Očekujemo da će vlada intervenisati preko robnih rezervi i ako dođe do te intervencije i prodaje pšenice po cenama koje su važile >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u prethodnom periodu, onda neće doći do povećanja cene hleba, no ukoliko ne dođe do te intervencije, za očekivati je da dođe do povećanaj cene hleba od pet dinara po vekni. Do tog povećanja bi najverovatnije došlo u narednih dvadesetak do emsec dana", rekao je Ilić.Đorđe Ilić tvrdi da tromesečna suša nije razlog za povećanje cena pšenice i brašna, već kalkulacije proizvođača. "Poskupljuje zato što je, čim se počelo pričati o nekom poremećaju na tržištu, jedan broj ljudi odmah povukao svoju pšenicu iz prodaje, tako da je ima manje na tržištu. Oni su to učinili očekujući veće cene, a po zakonu ponude i potražnje cene su skočile. Naravno da ostoji mogućnost da, kada padne prvi snop, ovi što su sada povukli pšenicu u silose i čekaju veće cene izgube dosta, ali za sada se cena drži na višem nivou", rekao je Ilić.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.