Mišlen negoduje zbog ugovora

Izvor: B92, 06.Dec.2013, 13:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Mišlen" negoduje zbog ugovora

Pirot -- Predstavnici francuske kompanije "Mišlen" u okviru koje posluje "Tigar" iz Pirota, najavili su širenje proizvodnje u Srbiji.

Oni su u razgovoru s predsednikom Srbije Tomislavom Nikolićem ukazali da imaju probleme zbog nepotpisivanja potpunog ugovora sa državom.

U saopštenju Kancelarije predsednika za saradnju s medijima nije navedeno o kakvim se problemima radi.

Istaknuto da je generalni direktor "Mišlena" za južnu Evropu Erik Fejdi kazao da bi proširenjem >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << proizvodnih kapaciteta "Tigra" bilo otvoreno oko 500 radnih mesta, što bi imalo veliki značaj za Pirot i okolna mesta.

Fejdi je obavestio je predsednika Srbije o planovima kompanije "Mišlen" kako bi u "Tigru" godišnje proizvodio 20 miliona pneumatika.

"Jedini način da naša zemlja izađe iz ekonomske krize u kojoj se već predugo nalazi jeste da se poboljša poslovni ambijent, a time privuku novi i zadrže stari investitori. Na taj način će se omogućiti privredni razvoj, smanjiti nezaposlenost i poboljšati životni standard za naše građane", rekao je Nikolić.

On je naglasio, kako je saopšteno, "da se posao države ne završava samo naplatom poreza, već se ona mora ponašati kao partner prema investitorima".

To znači, kako je objasnio Nikolić, da država treba da se aktivno uključi u rešavanje svih problema iz svoje nadležnosti, sa kojima bi se kompanije koje ulažu u privredu Srbije mogle susresti u svom poslovanju.

"Mišlen" je 2005. godine kupio fabriku "Tigar tajer".

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Mišlen se požalio Nikoliću na pristup države

Izvor: Mondo, 06.Dec.2013

Predstavnici francuske kompanije u okviru koje posluje Tigar iz Pirota, predsedniku Srbije se požalili da imaju..

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.