Milion evra za obnovu plovnog puta Save

Izvor: Mondo, 04.Jun.2013, 14:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Milion evra za obnovu plovnog puta Save

Ministarstvo saobraćaja obezbedilo je milion evra za ulaganje u prvu fazu radova na obnovi plovnog puta reke Save, a ministar Milutin Mrkonjić je najavio da će ovog meseca početi pripremne aktivnosti, a početkom septembra prvi radovi posle 20 godina.

Ta reka spaja pet zemalja i ima ogroman značaj za srpsku privredu i kompletan region, saopštilo je Ministarstvo saobraćaja.

Obezbeđeni novac će omogućiti da se posle dve decenije u ovaj plovni put investira značajna >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << suma.

Za kompletnu rehabilitaciju i sve planirane aktivnosti na reci koja povezuje sedam miliona ljudi neophodno je u narednim godinama obezbediti oko 15 miliona evra.

Obezbeđena sredstva omogućiće da se na reci Savi, "rečnom autoputu" koji povezuje Sloveniju, Hrvatsku, Bosnu i Hercegovinu i Srbiju, ulože u revitalizaciju i saniranje, pre svega problematičnih tačaka, kako bi se omogućila bezbedna i sigurna plovidba.

"Planirano je da tokom juna i jula tekuće godine otpočnemo sa potpunim obeležavanjem plovnog puta u dužini od 104 kilometra. To se odnosi na postavljanje obalskih i oznaka na plovnom putu, a uporedo sa ovim poslom dogovoreno je da izvršimo periodično održavanje ranije postavljenih obalskih oznaka na delu od 104. do 211. kilometra, do granice sa Bosnom i Hercegoviniom", rekao je Mrkonjić.

Takođe, naša Direkcija za vodne puteve Plovput ovih dana je angažovana na pripremi dokumentacije i neophodnih procedura za izvođenje tehničkih radova i na kritičnim sektorima od 72. do 104. kilometra, naveo je Mrkonjić.

On je dodao da je sve pobrojane radnje neophodno obaviti u naredna dva meseca kako bi početkom septembra krenuli u realizaciju kompletnog posla.

(Tanjug, foto: Beta,arhiva)

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.