Mesarović: Konkretizovali smo niz dogovora s kineskim kompanijama

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 11.Sep.2024, 08:22

Mesarović: Konkretizovali smo niz dogovora s kineskim kompanijama

Ministarka privrede Srbije Adrijana Mesarović izjavila je danas da je srpska delegacija tokom boravka u Kini uspela da konkretizuje niz dogovora sa značajnim kineskim kompanijama sa kojima do sada nije bilo saradnje i da kao rezultat toga očekuje ozbiljne rezultate.

"Očekujem zaista odlične rezultate nakon ovogodišnjeg 24. Kineskog međunarodnog sajma investicija i trgovine (CIFIT). Zaista smo uspeli da konkretizujemo niz dogovora sa ogromnim kompanijama sa kojima do sada >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << nismo imali saradnju, za koje očekujem da će svakako obezbediti plasman naših roba na ovo veliko tržište", rekla je ministarka novinarima nakon zajedničke konferencije Vlade Srbije i kineskog ministarstva trgovine na kojoj su predstavljani privredni potencijali Srbije kroz Sporazum o slobodnoj trgovini a u okviru 24. CIFIT-a.

"Zaista, ovde sva vrata otvara odnos predsednika dveju država, predsednika Sija i predsednika Vučića", rekla je Mesarović.

Ovo je, podsetila je, ogromno tržište za privredu Srbije, 41 milion stanovnika ima samo u provinciji Fuđen uz potencijal da se naša roba plasira i u druge provincije.

Uz sve, dodala je, postoji ogroman broj turista koji posećuju provinciju Fuđien.

"Tako da kada pričamo o prehrambenoj industriji, o nekim industrijama koje smo posebno promovisali prilikom ovogodišnjeg CIFIT-a, mislim da ćemo postići ozbiljne rezultate imajući u vidu da smo zaista otvorili vrata najvećih kompanija koje postoje na teritoriji ove provincije", rekla je ona.

Ona je podsetila da je tokom posete Sjamenu kao i 24.CIFIT akcenat stavljen na prehrambenu industriju.

"Jedan od konkretnih dogovora koje očekujem jeste da će se u narednim danima i konkretizovati u smislu uspostavljanja saradnje, taj potencijal o čemu smo razgovarali sa predsednikom kompanije Sjamen erlajns (Xiamen Airlines), s kojim je bilo reči o plasmanu srpskih proizvoda na njihovim letovima", rekla je Mesarović.

Sjamen erlajns leti flotom od 200 aviona na 400 destinacija, kaže i "to bi zaista bio ogroman uspeh za sve one proizvođače, onih grupa proizvoda koje se mogu naći na njihovim letovima".

"Juče smo posetili niz velikih trgovinskih lanaca i sastali se sa velikih 11 kompanija koje posluju u Sjamenu i Fuđenu. U toj prodavnici smo naišli na srpske proizvode I zato verujem da će ih do narednog CIFIT-a biti daleko veći broj naših proizvoda na njihovim policama", kazala je ona.

Prema njenim rečima, važno je istaći da su srpski proizvodi konkurentni i cenom i kvalitetom i da će u narednim nedeljama to rezultirati saradnjom sa nizom kineskih kompanija.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






Povezane vesti

Momirović: Srbija uspela da predstavi svoju rastuću ekonomiju na sajmu u Kini

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 11.Sep.2024

Ministar unutrašnje i spoljne trgovine Tomislav Momirović ocenio je danas da je Srbija uspela da predstavi svoju rastuću ekonomiju na 24. kineskom Međunarodnom sajmu investicija i privrede u Sjamenu, ali i da pokaže određeni broj proizvoda koji bi trebalo da se nađu na ovom tržištu...Momirović...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.