Masovna stanogradnja neće sniziti cene stanova

Izvor: Beta, 07.Feb.2010, 13:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Masovna stanogradnja neće sniziti cene stanova

BEOGRAD, 7. februara 2010. (Beta) - Direktor konsultantske kompanije za promet nepokretnosti King sturdž (King Sturge) u Srbiji Srdjan Vujičić ocenio je da projekat masovne stanogradnje, koji najavljuje srpska vlada, neće dovesti do snižavanje cena stanova.

Vujičić je u intervjuu agenciji Beta kazao da su cene stambenog prostora u Srbiji manje za 20 odsto nego u 2008. godinu, a kvadratni metar na periferiji Beograda košta oko 1.100 evra, dok na Dedinju, Vračaru i u Starom gradu košta i do 3.000 evra.

"Mala je ponuda stanova za prodaju, ali je protekli period obeležilo uzdržavanje kupaca zbog straha šta će se dešavati na tržištu", kazao je on. Vujičić je dodao da, prema njihovoj proceni, Beogradu nedostaje oko 20.000 stanova.

Procena je uradjena na osnovu toga kome stanovi trebaju, ali i ko ima mogućnost da ih kupi", kazao je on i dodao da slobodnih stanova jedino ima u naselju "Belvil" i zgradama "Maksima" i "Metropoliten".

Nastavak na Beta...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.